Partnerzy:


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Parę słów o treningu mentalnym
#1
Jak wiadomo, dzisiejsze czasy stawiają przed nami coraz nowe i coraz bardziej wygórowane wymagania, którym bardzo często po prostu nie jesteśmy w stanie sprostać. Nie ma w tym niczego dziwnego: trzeba przecież pamiętać, że żyjemy w niezwykle skomplikowanej, dynamicznej i niestałej rzeczywistości, w której tak naprawdę nic nie jest do końca pewne a każda sytuacja może z dnia na dzień zmienić się o przysłowiowe sto osiemdziesiąt stopni. Dotyczy to przede wszystkim sfery pracy zarobkowej. To właśnie tutaj jesteśmy narażeni na największy stres i poczucie nieustającego ryzyka oraz niepewności.

[Obrazek: trening_mentalny.jpg]

Oczywiście, istnieje wiele metod czy też sposobów, na jakie możemy radzić sobie z tą sytuacją. Przede wszystkim możemy więc rozwijać nasze umiejętności zawodowe, stawać się coraz lepiej i wszechstronniej wykwalifikowani, a więc coraz bardziej zwiększając naszą elastyczność, co w obecnych realiach ekonomicznych jest kwestią o kluczowym znaczeniu. Jednak istnieją również inne pożyteczne metody, które jednak nie tyle skupiają się na naszych umiejętnościach i kwalifikacjach, ile po prostu na nas samych. Jedną z takich metod, które w krajach Europy Zachodniej już od dłuższego czasu cieszą się bardzo dużą popularnością, jest z całą pewnością szeroko rozumiany trening mentalny. Jakie są główne, najważniejsze cele i założenia tego rodzaju treningu? Przede wszystkim chodzi więc o wyrobienie w sobie możliwie jak największej siły i odporności mentalnej, czyli tych przymiotów, które niewątpliwie mają ogromne znaczenie w dzisiejszej rzeczywistości i których posiadanie może przynosić naprawdę wiele ważnych korzyści.

Wiele przemawia za tym, że Polacy powoli zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, jak bardzo pożytecznym oraz atrakcyjnym rozwiązaniem jest szeroko rozumiany trening mentalny. Statystyki wyraźnie pokazują coraz większą popularność tego rodzaju sposobów i można chyba postawić tezę, że mamy tutaj do czynienia dopiero z początkiem nowej, stabilnej tendencji, która na stałe zakorzeni się w naszej rzeczywistości ekonomicznej.

Źródło: http://www.jakubbbaczek.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:

malowanie proszkowe gliwice

adwokat poznań