Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wielkie problemy nautologiczne po porodzie. Czy ktoś je miał , jak sobie zwalczyć ?
#1
Witam,moja siostra niedawno urodziła swoje pierwsze dziecko. Poród był bardzo trudny i skomplikowany. Finalnie zakończył się cesarskim cięciem. Problemy neurologiczne mojej siostry zaczęły się po porodzie i trwają do dziś z postępującym skutkiem.Siostra miała podaną oksytocynę. Jej najbardziej dokuczliwe dolegliwości na chwilę obecną to:
- niedowład rąk i nóg, nie mam w nich siły, bardzo ciężko jej chodzić, stać, siedzieć itd.
- pulsowanie w głowie,uchu, oczach, bóle głowy
- zawroty głowy z zaburzeniami równowagi, ogólne osłabienie 
- ucisk w gardle, duszności
Można by tu mnożyć te objawy neurologiczne. Oczywiście wszelkie wyniki badań siostra ma w normie, tomografia głowy, MRI głowy i kręgosłupa szyjnego. Wszystkie wyniki siostra ma ok a jej stan z dnia na dzień się pogarsza. Opieka nad dzieckiem jest dla niej prawdziwym wyzwaniem. Jej trudności z poruszaniem stają się niebezpieczne dla dziecka. Obecnie kiedy jej mąż jest w pracy, przychodzi do nich niania. Siostrze bardzo trudno utrzymać równowagę i stale ktoś musi być przy niej i przy dziecku. Co robić ? Gdzie szukać pomocy ?
Odpowiedz
#2
Bardzo mi przykro z powodu dolegliwości twojej siostry. To fatalnie, że zamiast cieszyć się wczesnym macierzyństwem musi borykać się z własnymi problemami zdrowotnymi.
Odpowiedz
#3
Dziękuję za okazane słowa wsparcia, to bardzo miłe, że ktoś myśli o niej w tej sytuacji. Ale co robić dalej? Jak jej pomóc ?
Odpowiedz
#4
Musicie szybko udać się do dobrego neurologa. Moja mama  chodzi do neurolog katowice   . Konieczna będzie szczegółowa konsultacja i opowiedzenie przez chorą wszystkich jej objawów chorobowych. Przedstawienie aktualnych wyników badań , po tym lekarz przedstawia w skrócie plan dalszych działań i ustala z chorym sposób dalszego kontaktu.Celem wizyty jest zebranie wstępnych danych na temat głównych dolegliwości, dotychczasowego przebiegu choroby, współistniejących chorób i innych informacji niezbędnych do określenia obszaru poszukiwań diagnostycznych. W trakcie tej wizyty wykonywane jest również badanie neurologiczne w zakresie niezbędnym dla jej celu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości