Forum dyskusyjne A5-Bydgoszcz
Ból śródstopia podczas biegania - czy to może być coś poważnego? - Wersja do druku

+- Forum dyskusyjne A5-Bydgoszcz (https://www.a5.bydgoszcz.pl)
+-- Dział: Po pracy ;) (https://www.a5.bydgoszcz.pl/f-po-pracy)
+--- Dział: Off-topic (https://www.a5.bydgoszcz.pl/f-off-topic)
+--- Wątek: Ból śródstopia podczas biegania - czy to może być coś poważnego? (/t-bol-srodstopia-podczas-biegania-czy-to-moze-byc-cos-powaznego)



Ból śródstopia podczas biegania - czy to może być coś poważnego? - Vepol - 06-24-2026

Od kilku tygodni biegam przygotowując się do pierwszego półmaratonu. Na początku odczuwałem lekki ból w śródstopiu pod koniec treningu, ale po odpoczynku wszystko przechodziło. Teraz ból pojawia się już po kilku kilometrach, a czasami czuję go nawet podczas zwykłego chodzenia. Nie przypominam sobie żadnego urazu. Czy ktoś miał podobny problem?


RE: Ból śródstopia podczas biegania - czy to może być coś poważnego? - Webchi - 06-24-2026

Opisane objawy mogą przypominać złamanie zmęczeniowe, które często rozwija się stopniowo i bez konkretnego urazu. Charakterystyczne jest właśnie to, że początkowo ból pojawia się tylko podczas wysiłku, a później zaczyna przeszkadzać również w codziennym funkcjonowaniu. W artykule https://rehabilitacja-arpwave.pl/zlamanie-zmeczeniowe-kosci-cichy-uraz-biegaczy-i-sportowcow zwrócono uwagę, że szczególnie często dotyczy to kości śródstopia u biegaczy długodystansowych. Warto też zwrócić uwagę, czy ból jest zlokalizowany w jednym konkretnym miejscu i nasila się przy ucisku. Jeśli tak, nie warto dalej trenować na siłę, tylko skonsultować się ze specjalistą i wykonać odpowiednią diagnostykę.